Film Önerileri #2(ANİMASYON)

İlk önce sizlerle animasyon dalında en iyi filmleri paylaşacağım…Umarım yaptığım seçimleri beğenirsiniz…

6 SÜPER KAHRAMAN

Oldukça zeki bir robot tasarımcısı olan Hiro Hamada kendisini bir anda bir suç örgütünün içinde bulacaktır. Kötü adamların amacı yüksek teknolojili “San Fransokyo” kentini yerle bir etmektir. En yakın arkadaşı Baymax ‘ın yardımıyla Hiro, şehri kurtarmak için oluşturulan gönüllüler ordusuna katılır. Onları Hiro’nun diğer arkadaşları da yalnız bırakmayacaktır.(1)Bu filmde dikkatimi çeken en güzel şey icat yada bir buluşun nasıl ilerleyişi olduğu…(BENİ BAYAĞI ETKİLEDİ BAKALIM SİZİ NASIL ETKİLEYECEK…? 🙂

VOL-İ (WOL-İ)

Günümüzden çok uzak bir gelecekte geçen filmde, insanoğlu aşırı kirlenme sebebiyle Dünya’yı terk edip başka bir gezegende yaşamaya başlamıştır. Çöplerle çevrili dünyayı temizleme görevi sevimli bir robota, Vol.i’ye verilir. İnsanoğlunun bıraktığı çöplerden kendine yeni bir dünya yaratan yalnız Vol.i’nin yalnızlığı, başka bir robot olan Eve’nın gelmesiyle son bulur. İki sevimli robotun arasında filizlenen dokunaklı ilişki türlü zorluklara rağmen direnmeye ve ayakta kalmaya çalışmaktadır(1)BU FİLM İNSANOĞLUNUN DOĞAYA VERDİĞİ ZARARI FARK ETMEYİP DAHA SONRA PİŞMAN OLDUĞU TEMALI GÜZEL AKICI BİR FİLM(İYİ SEYİRLER…)

YUKARI BAK

İlk çocuklukta bir rastlantı eseri yolları kesişen iki çocuk, yıllarca sürecek tatlı ve dokunaklı bir hikayenin baş kahramanlarıdır. Maceracı doğan ve hayattaki her şeye dair çocuksu saf meraklar barındıran Ellie’nin tek hayali dünyayı gezebilmektir. Carl ise sessizliği ve dinginliğiyle örttüğü maceraperestliği ve kocaman kalbiyle Ellie’nin tek isteğini gerçekleştirebilmeyi dilemektedir.(1)BU FİLMDE HER NE KADAR HAYLAZ DEDE  ÇOCUĞU SEVMESE DE  ÇOCUK PEŞİNİ BIRAKMAMASI BENİ ÇOK      GÜLDÜRMÜŞTÜ…(İYİ SEYİRLER)

HORTON

Hollywood’un en sevimli aktörlerinden Jim Carrey’nin sesiyle hayat verdiği şahane fil Horton’un maceraları çizgi animasyon olarak beyazperde’de. Horton, bir toz zerresinden gelen yardım çığlığını işitince bu esrarengiz varlığın derdine derman olmak ister. Kimseyi görmemesine rağmen ona yardım etmeye karar verir. Görünce anlar ki, toz zerreciği Kimlerşehri’nde yaşayan Kimler’in evidir.(1)(BU FİL AİLECEK İZLENEBİLECEK EN GÜZEL FİLMLERDEN BİRİ…)(İYİ SEYİRLER)…

RİO

Beceriksiz birkaç hayvan taciri tarafından Rio’ya ulaşmalarından kısa bir süre sonra kaçırılan Mavili ve Harika, hayvan tacirlerinin ellerinden bir grup Riolu kuş tarafından kurtarılır. Yeni dostlarının da yardımlarıyla hayvan tacirlerine karşı savaşmaya çalışan Mavili için artık uçmayı öğrenmenin ve en iyi dostu Linda’ya geri dönmenin bir yolunu bulmak için gereken cesareti kazanmanın zamanı gelmiştir…(1)(BU FİLM BİRLİKTE GEÇİNEBİLMEYİ VE UZUN GAYRETİN SONUCUNU EN İYİ ŞEKİLDE BENZETMİŞ..(İYİ SEYİRLER)

TERRA

Sadece cesur ruhlu bir kız olan Mala mücadelesini sürdürmektedir. Babasının kaçırılmasından sonra işgalci uzay gemilerinden birinin düştüğünü görür ve pilotunu kurtarır. Kurtardığı dünyalı pilotun adı Jim Stanton’dur. Jim hayatını kurtarmasına karşılık Mala’ya babasını bulması için yardımcı olacağı sözünü verir. İkisi birlikte insanların ana uzay gemisi Ark’a doğru tehlikeli bir yolculuğa çıkarlar. Mala ile Jim yolculuk sırasında halkların aslında birbirinden çok da farklı olmadığını öğrenirler.(1)BİR TÜR UZAYLI ÇEŞİDİYLE İNSANLAR SAVAŞA GİRER DAHA SONRA TERRA HALKIYLA ANLAŞARAK UZLAŞIRLAR VE BİRLİKTE YAŞAMAYI ÖĞRENİRLER…(İYİ SEYİRLER)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir