Film Önerileri#1

Her Çocuk Özeldir!

Hindistan yapımı olan bu filmde hayatımızın öylesine içinden görüntüler izliyoruz ki; bu benzerlik bizi filmin içine çekiyor.

İşkolik bir baba, hayatını ailesine adamış bir anne ve çalışkan bir kardeş. Herkes hayatın yoğun ve yorucu akışına kapılmış yaşıyor. Bu ailenin en küçük bireyi Ishaan. 8 yaşında ve hayatın akışına ters giden cesur bir çocuk.

Hindistan yapımı olan bu filmde hayatımızın öylesine içinden görüntüler izliyoruz ki; bu benzerlik bizi filmin içine çekiyor.(HER ÇOCUK TERS OLSA DA, DÜZ OLARAK HER ŞEYİ BAŞARABİLECEĞİNİ ANLATMAKTADIR…(İYİ SEYİRLER)…

Babam ve Oğlum

2005 yapımı bir Çağan Irmak filmi. Ege’deki çiftlikten gazetecilik okumak için ayrılan Sadık’ın, yıllar sonra oğluyla beraber yeniden çiftliğe dönüşünün, 12 Eylül Darbesi arka planında aktarıldığı filmin senaryosunu da yine Çağan Irmak yazdı.Filmde çok duygusal sahneler olsa da çok ama çok güzel bir film.İzlemenizi tavsiye ederim…(YORUMSUZ, MÜKEMMEL)

KIZ KARDEŞİM MOMMO

İki çocuk; bir ağabey, bir küçük kız kardeş… Anneleri ölmüş… Babaları başka bir kadınla evlenmiş… Kadın onları istemiyor… Büyük babalarıyla birlikte yaşıyorlar… Ve onun yanında kalma istekleri de çok görülüyor…(ANNESİ ÖLEN BİR KIZ VE ERKEK KARDEŞİNİN ZOR DURUMLARDA BAŞLARINA TÜRLÜ TÜRLÜ İŞLERİN GELDİĞİ KONUSU MÜTHİŞ OLAN BİR FİLM)

MUCİZE

Filmin konusu 1960 yılında Mahir isimli öğretmenin İzmir’den doğu illerinden birine tayini ve sonrasında yaşadıklarını anlatsa da, asıl işlenen konu engelli insanlara, engelli adayları insanların nasıl baktığı ve davrandığı ile ilgili.(HER NE KADAR DELİ BİRİ OLSA DA NORMAL İNSAN OLDUKLARINI ANLATAN DUYGUSAL BİR FİLM..)(İYİ SEYİRLER)

THE ENİGMA

II. Dünya Savaşı Nazi Almanyası’nın hâkimiyetinde birden çok cephede çok çetin biçimde devam etmektedir. İngiliz İstihbaratı tüm yoğun çabalarına ve yüzlerce kişiyi çalıştırmasına rağmen Almanların kullandığı Enigma şifreleme sistemini çözmeyi başaramamıştır. Almanların çok gizli bir biçimde şifrelediği bu yazışmalar, İngilizlere ve müttefiklerine çok ağır kayıplara mal olmuştur. Çözüm olarak İngiliz hükümeti Deniz Kuvvetleri Komutanlığı çatısı altında ülkenin en iyi şifre çözen beyinlerini ve kriptoloji uzmanlarını toplar.(ZİHNİNİ İY KULLANAN BİR İNSANIN ZORLUKLARA KARŞI SABIR VE EMEK İLE HAREKET EDİP BAŞARIYA ULAŞMASINI ELE ALMIŞTIR…)

DURDURULAMAZ

Geçtiğimiz günlerde intihar ederek yaşamına son veren ve sinemaseverleri yasa boğan Tony Scott’un yönettiği Durdurulamaz, içinde bol miktarda kimyevi madde ve bir vagon dolusu küçük çocuk olan yük treninin kontrolünü kaybederek son sürat şehre doğru yol almaya başlamasını ve tehlike yaratan bu trenin durdurulma hikayesini anlatıyor. Denzel Washington’ın soğuk kanlı bir şekilde bu faciayı önleme çabası izlemeye değer.(FRENLERİ PATLAYAN BİR TRENİN AKSİYON DOLU HAMLELERİ İLE İYİ SEYİRLER 🙂

 

BENİM ADIM KHAN (MY NAME İS KHAN)

Asperger hastalığı taşıyan Hindistan asıllı Müslüman bir adam, ABD başkanı ile konuşmak ve derdini anlatmak için ciddi bir yolculuğa koyulacaktır. Bunun için tüm ülkeyi baştan başa geçmeyi göze almıştır. Yönetmenliğini Karan Johar‘ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda ise Shah Rukh Khan, Kajol ve Sheetal Menon yer alıyorADAM NE KADAR DA HASTA OLSA DA İSMİNİ DUYURUYOR BİR ŞEKİLDE HELAL OLSUN VALLA…(İYİ SEYİRLER)

UMUT

Yılmaz gurbet ellerde mapushaneye düşmüştür. Seneler geçtikten sonra memleketi Şarköy’e geri döner. Fakat döndüğünde ailesini darmadağın bulur. Bebekliğinden beri görmediği 6 yaşındaki oğlu Umut ise artık babasına yabancılaşmış vaziyettedir. Yılmaz oğluna yakınlaşmak için çabalarken onun hayattan uzaklaştığı gerçeğiyle karşılaşınca onun için çabalamaktan başka çaresi yoktur. Fakat bunun için karşısına çıkan bir teklif, Yılmaz’ı zorlu bir seçime sürükler. Bir taraftan da dönüşüyle karşılık veremediği bir aşk bulmuştur. Şarköy’den İstanbul’a uzanan bir olaylar örgüsüyle destanlardan, efsanelerden, geleneklerden yola çıkılarak hazırlanmış Umut, özellikle finaliyle izleyiciyi etkilemeyi amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir