FİLM ÖNERİLERİ #4

KÜÇÜK PRENS (THE LİTTLE PRİNCE)

Film izlemeden önce bir öneride daha bulunmak isterim kitabınıda kesinlikle okumalısınız…!

Küçük Prens filmi kitabından uyarlanan bir animasyon filmi. Çöle uçağı çakılan bir pilotun başka bir gezegenden gelen kızla tanışmasıyla başlıyor. Daha sonra güçlü ve ayrıca geleceği düşünen bir anneyle filmin devamı geliyor. Annesi kendisi gibi kızına da iyi bir gelecek ve iyi bir üniversiteye gitmesini istiyor. Bunun içinde kızına kocaman bir tablodan günlük rutin tablosu hazırlıyor. Tablo dakika dakikasına kadar hazırlanmıştır. Filmde pilot ve küçük arkadaşı gizemli bir yolculuğa çıkarlar.  Bu yolculukta dostluğun, güvenin ve sevginin sınırlarını aşmanın ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadırlar. Ailecek izlenebilecek güzel film. İzlenmesi gereken bir film olarak önerilir…İYİ SEYİRLER…

KELEBEKLERLE TANIŞMAK İSTİYORSAN, BİR İKİ TIRTILA KATLANMAYI ÖĞRENMEK ZORUNDASIN…

 

SERÇELERİN ŞARKISI

İranlı bir yönetmenin çektiği eşsiz güzellikte bir film. Filmde az bütçeli bir ailenin reisi Kerim bey,devekuşu çiftliğinde çalışmaktadır. Film Kerim Bey’in çiftlikten deve kuşu kaçırmasıyla gelişir. Ardından işten atılır ve tek değerli olan motosikletiyle taşımacılık yapar.

Ardından Kerim Bey’in oğlunun büyük bir hayali vardır. Hayali köy kasabasının az gerisinde olan eski pis, çamurlu hamamı temizleyip arkadaşlarıyla bir balık tesisi açmak istemektedir.

Tabi kız kardeşi içinde işitme cihazı parası çıkarmaları gerekmektedir. Filmde İbrahim Tatlıses’in bir çok şarkısı geçmektedir.  Bir yanda bir babanın evi geçindirebilme zorunluluğu, diğer yanda ise oğlunun büyük hayali gelmektedir. Acaba Kerim Bey hepsinin üstesinden gelebilecek midir?

İYİ SEYİRLER (YÖNETMEN: MECİD MECİDİ)

Celalettin Özer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir